AC Fighting Oil-Free Aqua Cream 80мл

product picture

1.260 МКД 1134МКД
Количина: Купи
Категорија: TIAM
Лесна крема формулирана со panthenol, betaine, arginine и состојки кои ја регулираат иритацијата и вишокот себум, создадена за совршена хидратација без штетни состојки, мириси, бои и парабени.
Purified Water, Glycerin, Butylene Glycol, 1,2-hexanediol, Niacinamide, Dimethicone/vinyldimethicone Crosspolymer, Betaine, Hydroxyethylacrylate/sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer , Maltodextrin, Arginine, Carbomer, Panthenol, Blackcurrant Fruit Extract, Yeast Extract, Lactobacillus Ferment, Polyglyceryl-10 Myristate, Xanthan Gum, Glyceryl Acrylate/acrylic Acid Copolymer, Sodium Sheet Rate, Citric Acid, Ethylhexyl Glycerin, Betaine Salicylate, Gluconolactone, Cyanocobalamine
"Нанесете ја кремата како последен чекор во вашата дневна и ноќна рутина, пред нанесување на фактор против сонце и шминка. Масирајте нежно на лицето, вратот и деколтето."