Snail & Azulene Water Essence 180ml

product picture

920 МКД
Количина: Купи
Категорија: TIAM
Збогатена со 87% слуз од полжав и азулен (камилица), оваа alcohol-free есенција превенира губење на влажност на кожата и помага при нејзин баланс, оставајќи ја нежна, мазна и хидрирана. Соодветен за сите типови на кожа, посебно за сензитивна.
Snail Mucus Filtrate (87%), Butylene Glycol, Glycerin, Betaine, Allantoin, Chamomile Flower Extract, Beta-glucan, Sodium Hyaluronate, Matricaria Flower Oil, Dipropylene Glycol, Yeast/mistletoe Fermentation Extract, Yeast/strawberry Fermentation Extract, Lactobacillus/soybean Fermentation Extract, Panthenol, Hydroxyethylcellulose, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Clofenesin, 1,2-hexanediol, Sodium Guiaia Julene Sulfonate (15ppm), Disodium EDTA
По чистење на лицето, нанесете на полувлажна кожа со тапкање за маскимална апсорбација. За подобра хидратација, нанесете неколку слоеви со тапкање.