HONEY GREEN AQUA BOMB CREAM 38gr

product picture

780 МКД 702МКД
Количина: Купи
Категорија: Haruharu
"Интензививен навлажнувач со текстура на гел. Создаден од ферментиран зелен чај и мед, совршено ја навлажнува, осветлува, смирува, затегнува и регенерира кожата.
Веган, 95% природни состојки "
" Deionized Water, Propanediol, Glycerin, 1.2-Hexanediol, cyclopentasiloxane, cyclohexasiloxane, Sclerotium Gum, betaine, Hyaluronic Acid, Carbomer, Xanthan Gum, Tocopherol, Tromethamine, Camellia Sinensis Leaf Extract, Saccharomyces Ferment, Lactobacillus Ferment, Honey, Caprylyl glycol, Benzyl Salicylate, Citral, Ethyl Linalool, Tetramethyl Acetyloctahydronaphthalenes, Methyldihydrojasmonate, Disodium EDTA, Cetyl ethylhexanoate, CI 61565 "
"По нанесување на тонерот, нанесете со прстите на кожата на лицето, вратот и деколтето, со нежно тапкање, да упие длабински во кожата. Благодарение на Ultra Deep technology - оваа крема е создадена за длабински да навлезе и да постигне максимално дејство на секоја сосотојка. "