Real Blue Mask 1 Pack Moisture

product picture

180 МКД
Количина: Купи
Категорија: SkinRx Lab
"Real Blue SHEET MASK збогатена со хијалуронска киселина, lava seawater и плаво агаве која овозможува максимално потхранување и хидратација. Ја зајакнува бариерата на кожата, го изедначува тенот, а благодарение на Madecassoside и Ceramide ја смирува и навлажнува кожата. И дава еластичност на кожата, како и посебен сјај."
Water, Glycerin, Butylene Glycol, Xanthan Gum, Trehalose, Allantoin , Sea Water, 1,2-Hexanediol, Sodium Hyaluronate, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Agave Tequilana Leaf Extract, Centella Asiatica Leaf Extract, Madecassoside, Hydrogenated Lecithin, Ceramide NP, Caprylic/Capric Triglyceride, Polysorbate 20, Carbomer, Tromethamine , Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Fragrance
"Ставете ја маската на чиста кожа, оставете да делува 10-20мин. По отсранувањето на маската измасирајте нежно да се апсорбира остатокот од ампулата која ја содржи маската."