Real Green Mask 1 Pack Pore Skin

product picture

180 МКД

SOLD OUT

ПРОИЗВОДОТ МОМЕНТАЛНО НЕ Е НА ЗАЛИХА.
"Real Green SHEET MASK збогатена со екстракт од зелен чај, мунго грав и окра кои придонесуваат за контролирање на вишокот себум, одржување на порите чисти и визуелно намалување на порите преку подобрување н атекстурата на кожата како и нејзина хидратација. Ја зајакнува бариерата на кожата, го изедначува тенот, а благодарение на Madecassoside и Ceramide ја смирува и навлажнува кожата. И дава еластичност на кожата, како и посебен сјај."
Water, Glycerin, Butylene Glycol, Xanthan Gum, Allantoin , Trehalose, Hibiscus Esculentus Fruit Extract, 1,2-Hexanediol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Phaseolus Radiatus Extract, Betula Platyphylla Japonica Bark Extract, Rumex Crispus Root Extract, Centella Asiatica Leaf Extract, Madecassoside, Hydrogenated Lecithin, Ceramide NP, Caprylic/Capric Triglyceride, Polysorbate 20, Carbomer, Tromethamine , Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Fragrance
"Ставете ја маската на чиста кожа, оставете да делува 10-20мин. По отсранувањето на маската измасирајте нежно да се апсорбира остатокот од ампулата која ја содржи маската."