Haruharu WONDER - Black Rice Hyaluronic Cream MINI

product picture

890 МКД 801МКД
Количина: Купи
Категорија: Haruharu
Крема за негување, формулиранa со 95% природно добиени состојки и дава интензивна влажност и ја храни кожата. Се состои од 10.000 ppm екстракт од црн ориз кој помага да се спречат знаците на стареење, зајакнувајќи ја еластичноста на кожата. Содржи хијалуронска киселина за навлажнување на кожата и масло од вечерна јаглика за подобрување на текстурата и регенерација на кожата.
Deionized Water, Propanediol, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Glycerin, Carthamus Tinctorius Oil, Polyglyceryl-3 Stearate, Cetearyl Alcohol, Oryza Sativa (Rice) Extract, Heptyl Undecylenate, Caprylic/Capric Triglyceride, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Phyllostachys Pubescens Shoot Bark Extract, Aspergillus Ferment, Panax Ginseng Root Extract, Cyclodextrin, Hyaluronic Acid, Pulsatilla Koreana Extract, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Cetyl Palmitate, Sodium Phytate, Sorbitan Palmitate, 1,2-Hexanediol, Alcohol, Butylene Glycol, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil.
Нанесете рамномерно на лицето и вратот, нежно тапкајте со прстите за целосна апсорпција.