NEOGEN - Dermalogy Bio-peel Gauze Peeling Wine

product picture

690 МКД 600.3МКД

SOLD OUT

Сет од 8 пaмукчиња за ексфолоција од вино за пилинг со нежна газа од NEOGEN се совршени за отстранување на мртвите клетки . Обновени со патентираната формула PHA (полихидрокси киселини), овие трислојни памукчиња од газа, нежно прават пилинг физички и хемиски додека ја тонираат кожата. Состојката на виното помага во регенерација на кожата.
Water, Dipropylene Glycol, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Water (5%), Glycerin, Diglycerin, 1,2-Hexanediol, Wine Extract (100ppm), Gardenia Jasminoides (Gardenia) Fruit Extract, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Hyaluronic Acid, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract, Sodium Hyaluronate, Lactobionic Acid, Glyceryl Caprylate, Gluconolactone, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Pelargonium Graveolens (Geranium) Flower Oil, Rose Flower Oil, Mentha Viridis (Spearmint) Leaf Oil, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Oil, Octyldodeceth-16, Phenyl Trimethicone, Butylene Glycol, Ethylhexylglycerin, Tromethamine, Carbomer, Disodium EDTA.
1. Ставете го прстот помеѓу страната на газата за пилингот и страната на втиснување. Користете 1 памукче за еден ден. 2. Пробајте прво со страната на газа за пилингот. Избришете нежно. Со вмрежената страна уредно ги отстранувате мртвите клетки на кожата. 3. Со релјефната страна со нежен притисок отстранете го остатокот од нечистотии. Исплакнете со млака вода. Употреба: 2-3 пати неделно, зголемете ја фреквенцијата по потреба.