ACID PEELING AHA PHA 30% 30ML

product picture

820 МКД
Количина: Купи
Категорија: NACOMI
Киселински пилинг во форма на серум со 30% комплекс од АХА и ПХА киселини. Совршено врши ексфолијација на мртвите клетки на површината на кожата, ја измазнува истата и го изедначува тенот.Комбинацијата од 2 типа на киселини има антибактериско својство, поттикнува обновување на кожата, подобрување на нејзината текстура, враќајки го нејзиниот природен баланс. Видливо наламува дисколорација, превенира стареење и фини линии. Овој серум е совршен за измазнување, сјајност и прекрасна текстура на кожа! Да не се користи во комбинација киселини и ретинол. Доколку ги користите, направете пауза со овие активни состојки од околу една недела. Не е соодветен за време на лактација или бременост.
Aqua, Glycolic Acid, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Sodium Bicarbonate, Glycerin, Citric Acid, Gluconolactone, Mandelic Acid, Lactic Acid, Tartaric Acid, Lactobionic Acid, VacciniumMacrocarpon Fruit Extract, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Acer Saccharum Extract, Citrus Aurantium Dulcis Peel Oil, Citrus Limon Peel Oil, Cellulose, Hectorite, Glucose, Sorbitan Oleate Decylglucoside Crosspolymer, Maltodextrin, Xanthan Gum, Dehydroacetic Acid, Raspberry Ketone, Benzyl Glycol , Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Ethylhexylglycerin, Limonene.
Нанесете на чиста кожа мала количина и нежно масирајте 10мин, потоа исплакнете. Нанесете крема по негово користење. Задолжително СПФ заштитен фактор кога се користи овој производ.