Magic Dust - Face Cleansing & Detoxifying Powder 20gr

product picture

499 МКД

SOLD OUT

Прав за чистење на лице со активен јаглен кој истовремено ја чисти кожата длабински, го изедналува тенот и врши нежна ексфолијација. Совршен избор за проблематична кожа! Ја измазнува кожата и го враќа природниот сјај!
Mica, Solum Diatomeae, Sodium Carboxymethyl Starch, Zea Mays (Corn) Starch, Kaolin, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Cocamidopropyl Betaine, Niacinamide, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Charcoal Powder, Parfum, Silica Dimethyl Silylate, Ethyl Cellulose, Lauric Acid, Mannitol, Polyglyceryl-10 Stearate, CI 77891.
Секојдневно користење. Мала количина ставете на вашата дланка и помешајте со малку вода да се создаде текстура на гел. Нежно измасирајте на лицето, па исплакнете.