Magic Dust - Face Cleansing & Acne Fighting Powder 20gr

product picture

499 МКД
достапен за испорака по 06.12
Количина: Купи
Категорија: NACOMI
Доколку се соочувате со иритации и акни, овој чистач е вистинскиот избор за вас. Збогатен со зелена глина која има антибактериско и смирувачко дејство. Го успорува процесот на стареење и видливо и подобрува текстурата на кожата и го изедначува тенот.
Mica, Sodium Carboxymethyl Starch, Solum Diatomeae, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Kaolin, Montmorillonite, Zea Mays (Corn) Starch, Cocamidopropyl Betaine, Niacinamide, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Olea Europaea Seed Powder, Parfum.
Секојдневно користење. Мала количина ставете на вашата дланка и помешајте со малку вода да се создаде текстура на гел. Нежно измасирајте на лицето, па исплакнете.