Magic Dust - Face Cleansing & Brightening Powder 20gr

product picture

499 МКД
Количина: Купи
Категорија: NACOMI
Ако посакувате беспрекорна кожа, овој чистач во прав збогатен со бела глина е совршен за кожа која е сува и сензитивна. Го враќа природниот сјај на кожата и длабински ја чисти, изедначувајки го тенот и омекнувајки ја кожата. Маслото од сладок бадем го одржува нивото на влажност.
Mica, Sodium Carboxymethyl Starch, Zea Mays (Corn) Starch, Kaolin, Solum Diatomeae, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Niacinamide, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Cocamidopropyl Betaine, Parfum, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Fruit Extract.
Секојдневно користење. Мала количина ставете на вашата дланка и помешајте со малку вода да се создаде текстура на гел. Нежно измасирајте на лицето, па исплакнете.