Almond Oil Hair Mask with hyaluronic acid and rice protein 200мл

product picture

830 МКД 581МКД
Количина: Купи
Категорија: NACOMI
Маска за коса од масло од сладок бадем, хијалуронска киселина и оризов протеин. Ја потхранува, ја зајанува и ја регенерира косата. Со изобилие на витамини оваа маска совршено ја негува и најоштетената коса, вракајки ја нејзината еластичност и сјај.
Ingredients/Ingredienti: Aqua, Cetearyl Alcohol, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Glycerin, Cetrimonium Chloride, Behentrimonium Chloride, Panthenol, Sorbitol, Benzyl Alcohol, Hydrolyzed Rice Protein, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Parfum, Dehydroacetic Acid, Hyaluronic Acid.
Нанесете на влажна коса со нежна масажа, оставете да делува 30мин па исплакнете. Препорачливо 1 - 2 пати неделно.