Avocado Oil Hair Mask with keratin 200мл

product picture

830 МКД 581МКД
Количина: Купи
Категорија: NACOMI
Бидејки авокадото е екстремно богато со хранливи состојки, оваа маска длабински ја потхранува косата со сите потребни витамини. Идеална за сува и оштетена коса. Богата со кератин, кој создава протективен слој на влакното, овозможува лесна нега на вашата коса и природна јачина и сјај.
Ingredients/Ingredienti: Aqua, Cetearyl Alcohol, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Glycerin, Hydrolyzed Keratin, Cetrimonium Chloride, Behentrimonium Chloride, Panthenol, Sorbitol, Benzyl Alcohol, Parfum, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Dehydroacetic Acid.
Нанесете на влажна коса со нежна масажа, оставете да делува 30мин па исплакнете. Препорачливо 1 - 2 пати неделно.