CAPILLARIES pro® Cleansing gel - 200 ml

product picture

660 МКД
Количина: Купи
Категорија: FLOSLEK
Гел за миење на лице збогатен со екстракт од гинко билоба и пантенол. Гинко Билоба е најстарата билка на светот, со бројни придобивки за проблематична кожа. Наменет за сензитивна и чувствителна кожа со видливи капилари, склона кон привремено или трајно црвенило и еритем. Овој гел нежно и ефикасно го чисти лицето, вратот и деколтето оставајќи ја кожата освежена и смирена. Дерматолошки тестирано. Вегански производ. Може да се користи наутро и навечер.
Aqua*, Sodium Laureth Sulfate*, Glycerin*, Coco-Glucoside*, Trideceth-9, Cocamidopropyl Betaine*, Ginkgo Biloba Leaf Extract*, Glyceryl Oleate*, Saponaria Officinalis Leaf/Root Extract*, PEG-5 Ethylhexanoate, Xanthan Gum*, Panthenol, Parfum, Lactic Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric Acid*, Tocopherol*, Sodium Phytate*, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate* *состојки од природно потекло
Нанесете мала количина од гелот на влажна кожа, исчистете ја со нежни кружни движења, а потоа темелно исплакнете ја со млака вода.