CAPILLARIES pro® Cleansing lotion - 200 ml – Floslek

product picture

660 МКД 528МКД

SOLD OUT

Формула за чистење на кожата од нечистотии, шминка, СПФ филтри и се друго акумулирано во текот на денот. Производот е наменет за сензитивна кожа со видливи капилари, склона кон привремено или трајно црвенило и формирање на еритем. Овој лосион нежно и ефикасно ја чисти кожата, при тоа оставајќи ја освежена и смирена. Богат е со екстракт од арника и екстракт од eyebright билка кои се многу корисни за кожата склона кон црвенила.
Дерматолошки тестирано. Вегански производ. Состојки- Aqua*, Glycerin*, Octyldodecanol*, Caprylic/Capric Triglyceride*, Prunus Amygdalus Dulcis Oil*, Cetyl Alcohol*, Stearic Acid*, Potassium Cetyl Phosphate, Palmitic Acid*, Arnica Montana Flower Extract*, Arnica Chamissonis Flower Extract*, Euphrasia Officinalis Extract*, Olus Oil*, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Triethanolamine, Sodium Anisate, Parfum, Tocopherol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate. *состојки од природно потекло
Аплицирајте на дланки, нанесете на сува кожа и масирајте го нежно лицето со кружни движења, со цел да се разложат сите нечистотии на лицето. Може да се користи и нанесен на памук или туфер и нежно да се исчисти кожата од пределот околу очите, лицето, вратот и деколтето. Отстранете го лосионот од лицето со млака вода. После користење на лосионот, користете чистач на водена база (гел/пена) за миење на лице како втор чекор од процесот на двојно чистење, како на пример CAPILLARIES PRO® CLEANSING GEL.