ARNICA® Eye arnica cream - 30 ml

product picture

720 МКД
Количина: Купи
Категорија: FLOSLEK
Формула базирана на екстракт од арника и глицерин. Екстрактот од арника е природен екстракт кој помага во санирањето на проблеми на кожата предизвикани од лоша циркулација и се користи уште од антички времиња. Крема за околу очи за секојдневна нега која е насочена кон видливи темни кругови, брчки и кожа склона кон подуеност. Оваа крема омекнува , измазнува и ја подобрува хидратацијата и цврстината, со што се намалува видливоста на брчките и фините линии. Помага при изедначување на тонот на кожата и елиминирање на темните кругови, правејќи ја кожата во овој дел поотпорна на надворешни влијанија . Дерматолошки и офталмолошки тестиран. Вегански производ.
Aqua, Sorbitan Stearate, Propylene Glycol, Glycerin, Cetearyl Isononanoate, Ethylhexyl Stearate, Butyrospermum Parkii Butter, Caprylic/Capric Triglyceride, Arnica Montana Flower Extract, Arnica Chamissonis Flower Extract, Dimethicone, Panthenol, Sucrose Cocoate, Butylene Glycol, Laminaria Hyperborea Extract, Aesculus Hippocastanum Seed Extract, Malpighia Glabra Fruit Extract, Triethanolamine, Carbomer, Tocopheryl Acetate, Allantoin, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Sorbic Acid, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Ethylhexylglycerin, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Iodopropynyl Butylcarbamate.
Нанесете ја кремата на кожата околу очите и тапкајте (одржувајќи безбедно растојание од конјунктивалната кеса). Користете како дел од дневната и ноќната рутина.