ARNICA® Gel Forte dilated capillaries, bruising, swelling and oedema - 50 ml

product picture

599 МКД

SOLD OUT

Гел форте наменет за сензитивна кожа склона кон модрици и капилари. Формулата (арника + ацерола + троксерутин) обезбедува ефикасна нега на кожата со проширени капилари. Екстрактот од арника е природен екстракт кој помага во санирањето на проблеми на кожата предизвикани од лоша циркулација и се користи уште од антички времиња. Ја зацврстува, зајакнува и го изедначува тонот на кожата.Ако се користи редовно, го подобрува тонот на кожата, модринките се намалуваат за 26% по една недела од нанесувањето, а за 39% по 4 недели. Нанесен во пределот околу очите, гелот ја намалува видливоста на темните кругови и отеченост. Обезбедува оптимална хидратација и ја прави кожата позатегната и поеластична Дерматолошки тестирано. Вегански производ.
Aqua*, Glycerin*, Dipropylene Glycol, Panthenol, Arnica Montana Flower Extract*, Arnica Chamissonis Flower Extract*, Malpighia Glabra Fruit Extract*, Troxerutin*, Carbomer, Triethanolamine, Ethylhexylglycerin, Caprylhydroxamic Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate. *состојки од природно потекло
Нанесете го гелот на местата кои бараат третман, како на пример постоечки модрици или проширени капилари. Со кружни движења распоредете го по целата кожа и оставете да делува додека не се впие. Може да се користи и превентивно на регии склони кон модирци. Во пределот на кожата околу очите, нанесете тенок слој под очи и нежно тапкајте (одржувајте безбедно растојание од конјунктивалната кеса), може да се користи на секојдневна база.