Mild face cleasing gel for sensitive skin - 150 ml

product picture

620 МКД
Количина: Купи
Категорија: FLOSLEK
Благ гел за чистење лице со пантенол, наменет за чувствителна и сува кожа со вродена или стекната преосетливост на кожата, сколона кон алергија. Овој гел нежно ја чисти и освежува кожата без да предизвика чуство на затегнување и иритирање на очите. Ја одржува природната pH вредност на здрава кожа, ја остава хидратирана и навалажнета. Дерматолошки тестирано на група луѓе со пријавена алергија и атопија. Погоден за сува и нормална кожа, но и за сите типови кожа со зголемена сензитивност после одредени третмани, кои имаат потреба од нежна формула за чистење на лицето со цел спречување на дехидрација или иритација.
Aqua*, Sodium Laureth Sulfate*, Glycerin*, Coco-Glucoside*, Glyceryl Oleate*, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Cocamidopropyl Betaine*, Panthenol, Saponaria Officinalis Leaf/Root Extract*, Helianthus Annuus Seed Extract*, Hedera Helix Leaf/Stem Extract*, Centella Asiatica Extract*, Phytic Acid, Sodium Polyacrylate, Biotin, PPG-1-PEG-9 Lauryl Glycol Ether, Butylene Glycol, Tocopherol*, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate*, Citric Acid*, PEG-8, Caprylyl Glycol, Polysorbate 20, Parfum, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Sodium Phytate*, Sodium Chloride*, Lactic Acid. * состојки од природно потекло
Нанесете мала количина од гелот на рацете и нанесете ја на влажно лице со кружни движења, додадете малку вода за да направите пена. Исчистете го лицето со пената потоа нежно исплакнете.