BALANCE T-ZONE Instant detox 2 in 1 Clay cleanser - 125g

product picture

1.020 МКД 816МКД

SOLD OUT

Формулација на база на глина, наменета за проблематична кожа склона кон акни и неправилности. Зелената минерална глина (илит) има антибактериско дејство и го регулира вишокот себум кај кожата. Пантенолот, глицеринот и скваланот спречуваат дехидрација и иритација кај кожата. Производот може да се користи на два начина: на секојдневна база како чистач кој дава ефект на софршена чиста и мат кожа. Исто така може да се користи и како маска, која што помага за регулација на насобраната нечостотија и себум. Се препорачува за сите возрасти. Покрај за кожата на лицето, може да се користи и за кожа на телото склона кон акни. Дерматолошки тестирано. Вегански производ.
Aqua, Cetyl Alcohol, Octyldodecanol, Dimethicone, Glyceryl Stearate, Illite, PEG-100 Stearate, Glycerin, Rosa Canina Fruit Oil, Titanium Dioxide, Panthenol, Limnanthes Alba Seed Oil, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Squalane, Polysorbate 60, Colloidal Gold, Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate, Butylene Glycol, Laminaria Hyperborea Extract, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Sorbitan Isostearate, Citric Acid, Sorbic Acid, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Potassium Sorbate, Methylparaben, Propylparaben.
1. Како чистач се нанесува на навлажнета кожа масирајќи го лицето . Избегнувајте ја областа околу очите и устата. Исплакнете со вода. Може да се користи и наутро и навечер. 2. Како маска се нанесува на сува кожа избегнувајќи го пределот околу очите и усните. Измијте со вода по околу 15 минути. Како маска може да се користи до два пати неделно.