Nacomi Next Level - Serum with 5% shikimic acid - 30 ml

product picture

660 МКД
ДОСТАПЕН ЗА ИСПОРАКА ОД 06.12
Количина: Купи
Категорија: NACOMI
Серум специјално формулиран за кожа склона кон акни, митесери и изразени пори. Балансирана комбинација на гликолна, манделична и шикимична киселина. Одлична за одржување на порите чисти, превенција на акни и намалување на флеки од акни. Овие активни компоненти воедно имаат и бенефити при намалување на појавата на знаците на стареење.
Aqua, Glycolic Acid, Mandelic Acid, Shikimic Acid, Butylene Glycol, Glycerin, Sodium Hydroxypropyl Starch Phosphate, Sodium Hydroxide, Enantia Chlorantha Bark Extract, Oleanolic Acid, Cellulose, Hectorite, Xanthan Gum, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol.
Начин на користење: Производот се користи на сличен принцип како маска за лице. Нанесете мала количина на чиста и сува кожа после миење на лицето, избегнувајќи го делот околу очи. Нежно аплицирајте го продуктот на кожата и оставете да делува максимум десетина минути. При прво користење доволно е да се почне со пократок третман од 2 до 3 минути. Потоа целосно исплакнете го со млака вода. Направете patch test на мала регија на кожата пред нормална употреба. После користење на продуктот нанесете серуми и креми за хидратација, избегнувајте користење на додатни пилинзи, или АХА и БХА киселини во вечери кога се користи овој производ. Редовно користење на СПФ е препорачливо генерално, а посебно при користење на активни состојки од овој тип. Не го држете производот на лице подолго од препорачаната временска рамка.