Nacomi Next Level - Trehalose 10% - Multitasking face serum - 30 ml

product picture

820 МКД
Достапен за испорака по 06.12
Количина: Купи
Категорија: NACOMI
Серум формулиран да биде хидрирачка бомба за кожата, да го намали интензитетот на фини линии и да даде здрав сјај. Наменет за интензивна нега на дехидрирана кожа без свежина и сјај. Ова е честа појава кај зрела кожа, како и кај млада кожа склона кон неправилности која е третирана со повеќе активни состојки и е склона кон иритации. Ги намалува перутањето и црвенилото, ја враќа еластичноста на кожата и свежиот изглед. Серумот содржи 10% трехалоза, хумектанс со ултра навлажнувачко дејство за кожата. Исто така содржи хијалуронска киселина за додатна свежина за кожата, церамиди и витамин Е за максимална нега на заштитната бариера, како и пептиди за одлична антиејџ нега. Одличен избор и за регенерација на кожа која пролонгирано е изложена на сончеви зраци.
Aqua, Trehalose, Coco-Caprylate/Caprate, Propanediol, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter, Niacinamide, Passiflora Incarnata Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, C12-15 Alkyl Benzoate, Hydrolyzed Yeast Extract, Shorea Stenoptera Seed Butter, Hydrogenated Farnesene, Potato Starch Modified, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, Ceramide NG, Ceramide NP., Ceramide AP, Ceramide EOP, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Sodium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Palmitoyl Hexapeptide-12, Sodium Lauroyl Glutamate, Tribehenin, Sodium Lauroyl Lactylate, Lactic Acid, Phytosphingosine, Cholesterol, Lecithin, Citric Acid, Dehydroacetic Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Cetyl Hydroxyethylcellulose, Phenoxyethanol, Polyglucuronic Acid, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin, Carbomer, Benzyl Glycol, Raspberry Ketone, Benzyl Alcohol.
Начин на користење: Може да се користи секојдневно наутро и/или навечер. Одлична комбинација со ретинол и киселини за ексфолијација, со цел намалување на потенцијални иритации од истите.