Nacomi Next Level Serum Azeloglycine 5% 30ml

product picture

790 МКД 687.3МКД
Количина: Купи
Категорија: NACOMI
Серум на база на 5% азелоглицин, погоден за кожа склона кон црвенила и розацеа, како и кожа склона кон воспалени акни и црвени флеки од акни. Бленд на активни компоненти со антивоспалително дејство кои ги намалуваат црвенилата и го изедначуваат тенот со долгорочно користење. SEBULESS комплексот ја подобрува текстурата на кожата и ги намалува дисколорациите. Пантенолот промовира регенерација на кожата и има смирувачко дејство.
Aqua, Glycerin, Coco-Caprylate/Caprate, Panthenol, Butyrospermum Parkii Butter, Passiflora Incarnata Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Hydrolyzed Yeast Extract, Potassium Azeloyl Diglycinate, Potato Starch Modified, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Rosa Canina Seed Oil, Trehalose, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, Sodium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Syringa Vulgaris Extract, Polyglucuronic Acid, Sodium Lauroyl Glutamate, Citric Acid, Dehydroacetic Acid, Cetyl Hydroxyethylcellulose, Lecithin, Propanediol, Benzyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Raspberry Ketone, Maltodextrin, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Benzyl Alcohol.
Начин на користење: Може да се користи секојдневно наутро и/или навечер. Лесно се комбинира со повеќето активни компоненти и има ултра смирувачко дејство,