STOP Soothing gel after insect bites - 50 ml - Floslek

product picture

420 МКД
Количина: Купи
Категорија: FLOSLEK
Floslek STOP Soothing Gel After Insect Bites искористете го доколку сте гризнати од некој инсект или пак од симптоматски или несимптоматски осип на кожата. Брзо и ефикасно ги ублажува непријатните ефекти предизвикани од убодите од инсекти. Гелот дава чувство на ладење, ги смирува симптомите на чешање и ги намалува црвенилата. Гелот не е масен и не е леплив. Дерматолошки тестиран. Вегански производ.
Aqua, Alcohol Denat., PEG-8, PEG-32, Propylene Glycol, Panthenol, Phenoxyethanol, Chamomilla Recutita Flower Extract, Hamamelis Virginiana Leaf Extract, PPG-26-Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Carbomer, Triethanolamine, Menthol, Ethylhexylglycerin, Camphor, Disodium EDTA.
Нанесете мала количина од гелот на местото кое е иритирано, црвено или пак после убод од инсект. Аплицирајте неколку пати во денот.