My signature C cream

product picture

1.360 МКД
Количина: Купи
Категорија: TIAM
Формулирана со пантенол, витамин Ц и ниацинамид, оваа крема идеално ја хидрира кожжата и го изедначува тенот. Моќната синергија на состојките придонесува за исклучително мека, здрава и сјајна кожа, како и баланс на соодносот на масла и вода во кожатата.
Purified Water, Butylene Glycol, Glycerin, Hydrogenated Polydecene, Caprylic/capric Triglyceride, Hydrogenated Polyisobutene, Isohexadecane, Niacinamide, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, 1, 2-hexanediol, Sorbitan Stearate, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Jojoba Seed Oil, Dimethicone, Polysorbate 60, Panthenol, Beta-glucan, Peg-100 Stearate, Xanthan Gum, Polyisobutene, Poly Acrylate-13, Orange Peel Oil, Phenoxyethanol, Shea Butter, Polysorbate 20, Sorbitan Isostearate, Tocopheryl Acetate, Sodium Hyaluronate, Safflower Extract
Нанесете доволна количина на лицето, вратот и деколтето како дел од ваша дневна и/или ноќна рутина.