TOCOBO - AHA BHA Lemon Toner

product picture

1.060 МКД

SOLD OUT

Нежен тонер збогатен со екстракт од лимон кој е богат со Витамин Ц со цел изедначување и осветлување на тенот, како и АХА и БХА киселини за нежна ексфолијација на кожатa, длабинско чистење на порите како и подобрување на нејзината текстура. Благодарение на пантенолот совршено ја хидрира кожата. Нежен, со ниска ПХ вредност, овој тонер е идеален за сензитивна кожа.
Purified Water, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Glycolic Acid, Methylpropanediol, Alcohol Denat., Sodium Hydroxide, Dipropylene Glycol, C12-14 Pareth-12, 1,2-Hexanediol, Phenoxyethanol, Octyldodeceth-16, Sphingomonas Ferment Extract, Citrus Limon (Lemon) Peel Oil, Betaine, Panthenol, Butylene Glycol, Salicylic Acid, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Cynanchum Atratum Extract, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Pentylene Glycol, Beta-Glucan, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Citrus Aurantifolia (Lime) Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Citrus Nobilis (Mandarin Orange) Peel Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Flower Oil, Salvia Sclarea (Clary) Oil, Ethylhexylglycerin, Althaea Rosea Flower Extract, Caprylyl Glycol
По чистење на лицето, нанесете со тапкање со прстите или со туфер на целото лице, врат и деколте. Продолжете ја рутината со серум.