Coconut Clay Cleansing Foam 150ml Tocobo

product picture

750 МКД
Количина: Купи
Категорија: TOCOBO
Микропена за длабинско чистење. Богата со кокосови палми и минерална глина, оваа пена создава меурчиеа помали од самата пора што лесно и ефикасно овозможуваат најдлабинско чистење на нечистотијата од порите на кожата, додека розевата глина ефикасно го балансира вишокот себум а минералната врши нежна ексфолијација. Идеален чистач за сензитивна кожа кој истовремено ја потхранува, смирува и длабински чисти.
Purified water, glycerin, hydrogenated palm acid (25%), potassium hydroxide, potassium cocoate (2.9%), calamine (1,000 ppm), soapy grass extract (100 ppm), bentonite (9,000 ppm), glyceryl stearate Late, Butylene Glycol, Polyquaternium-7, Acrylate/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Phytate, EDITA, Sodium Benzoate, Fragrance, Red No.504 (CI14700)
Нанесете на влажна кожа и нежно масиракте 1минута на лицето, вратот и деколтето. Исплакнете со млака вода и продолжете со вашата рутина