Rose Hip Oil 50ml

product picture

800 МКД

SOLD OUT

Ладно цедено масло од шипинки од Чиле, 100% природно кое може да се користи за лице и тело. Погоден за секој тип на кожа, особено за зрела кожа. Претставува моќен антиоксиданс, нуди длабинска хидратација, ја регенерира кожата, помага при дисколорации и флеки од акни, ја измазнува кожата и фините линии, превенира фини линии и брчки, и е богат со витамини и минерали. Помага за намалување на проширени капелари, егзема, псоријаза и екстремно сува кожа.
100% Rosa Canina Fruit Oil.
Ставете неколку капки во вашата крема или лосион, измешајте и нанесете на посакуваната регија. Може и да се користи и како сам производ како последен рекор од вашата рутина.