Foot scrub green tea 125gr

product picture

490 МКД

SOLD OUT

Природен скраб за стапала на база на масо од семки од грозје и смасло од јојоба, ги отстрануваат мртвите клетки од кожата истовремено хидрирајки ја правејки ја мека и мазна. Овој скраб може да се користи и на цело тело.
Sucrose, Butyrospermum Parkii Butter, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Vitis Vinifera Seed Oil, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Parfum, CI 47005, CI 42090, CI 73015.Environmental
На влажна кожа нанесете од скработ со кружни движења, потоа исплакнете со млака вода.