Maqui Berry Anti-Oxidant Cream 38gr

product picture

760 МКД
Количина: Купи
Категорија: Haruharu
"Крема полна со антиоксиданти и регенерирачко дејство направена со ферментирано Маки Бери. Чилеански плод кој важи за superfood највисоко ниво на антиоксиданти. Оваа крема има прекрасен регенерирачки ефект, смирувајќи ја иритираната кожа и anti age својство. 95% природни состојки, Веган "
"Deionized Water, Propanediol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Camellia Japonica Seed Oil, Glycerin, Niacinamide, 1.2-Hexanediol, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, cyclopentasiloxane, cyclohexasiloxane, Lactobacillus Ferment, Aristotelia Chilensis Fruit Extract, Brown Rice Vinegar, betaine, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Juice, Sclerotium Gum, Xanthan Gum, Hyaluronic Acid, Caprylyl Glycol, Tocopherol, Adenosine, Benzyl Salicylate, Citral, Ethyl Linalool, Tetramethyl Acetyloctahydronaphthalenes, Methyldihydrojasmonate, Disodium EDTA "
"По нанесување на тонерот, нанесете со прстите на кожата на лицето, вратот и деколтето, со нежно тапкање, да упие длабински во кожата. Благодарение на Ultra Deep technology - оваа крема е создадена за длабински да навлезе и да постигне максимално дејство на секоја сосотојка."