Pore Minimizing 21 Cream

product picture

1.280 МКД 1024МКД

SOLD OUT

Крема збогатена со 2.1% БХА, 5% ниацинамид и пантенол која ја подобрува текстурата на кожата, изедначувајќи го тенот, со што помага за визуелно намалување на видиливоста на порите.
Water, Butylene Glycol, Naicinamide, Dimethicone, Glycerin, Salix Alba (Willow) Bark Water, 1,2-Hexanediol, Betaine, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Zinc Oxide, Ethylhexylglycerin, Cetearyl Alcohol, Zinc PCA, Panthenol, Allantoin, Sodium Hyaluronate, Xanthan Gum, Ethyl Hexanediol
Нанесете од кремата на лицето како последен чекор од рутината (вечерна рутина), пред нанесување на СПФ (утринска рутина). Потребни минимум 21 ден за видливи резултати.

Поврзани производи