TIA'M - AC Fighting PHA 12 Purifying Liquid

product picture

1.360 МКД
Количина: Купи
Категорија: TIAM
Серум креиран за третирање на проблематична и сензитивна кожа склона кон акни, нивно третирање како и нивна превенција. Го контролира вишокот себум, како и полните пори, вршејки нежна ексфолијација со цел подобрување на текстурата на кожата и спречувајки ја појавата на акните. Благодарение на своите анти-инфламаторни состојки е соодветен и за најсензитивната кожа.
Purified Water, Gluconolactone, Butylene Glycol, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Water, Sodium Hydroxide, 1,2-Hexanediol, Betaine, Allantoin, Sodium Hyaluronate, Xanthan Gum, Hydroxyethyl Cellulose
Се користи по чистењето на лицето, или по користење на тонер. Наутро и невечер за максимални ефекти. По негово нанесување како дел од утринската рутина, задолжително е нанесување на СПФ.