GLYCOLIC ACID SERUM 10% 30 ML

product picture

399 МКД
Количина: Купи
Категорија: NACOMI
Вечерен пилинг серум со 10% гликолна киселина е вистинско решение за хиперпигментациите, знаците на стареење и проблематичната кожа. Ја смирува кожата и ја подобрува нејзината текстура, изедначувајки го тенот, Гликолната киселина го нормализира нивото на лачење на себум и ја намлува видливоста на порите. Во комбинација со ниацинамид, ја смирува и најиритираната кожа, контролирајќи го нивото на себумот. Благодарение на неговите својства, ја осветлува и ревитализира кожата, давајки и радиантен сјај.
Aqua, Glycolic Acid, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Glycerin, Niacinamide, Betula Alba Juice, Sodium Bicarbonate, Xanthan Gum, Cellulose, Hectorite, Propanelyiol, Dehydroacetic Acid, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate.
Нанесете на чисто лице и нежно масирајте како дел од вашата вечерна рутина. Продолжете со крема. Погоден за кожа склона кон флеки и нерамномерен тен, како и за превенција на знаците на стареење.