Pore Minimizing 21 Serum 40ml

product picture

1.260 МКД 1008МКД
Количина: Купи
Категорија: TIAM
Формулиран со 20% ниацинамид и 1% ZINC PCA, овој серум се совршен за кожа која се соочува со прекумерно лачење на себум. Нежна формула која ја подобрува текстурата на кожата, а со тоа и ја намалува видливоста на порите, притоа помага при соочување со акни, лузни, флеки.
Water, Niacinamide, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Zinc PCA, Salix Alba (Willow) Bark Water, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Glycerin, Ethyl Hexanediol, Polyglyceryl-10 Laurate, Polyglyceryl-10 Myristate
Нанесете доволна количина од серумот по тонирање на лицето. Доколку го користите наутро, задолжително користете СПФ.