Body scrub - Sweet honey wafers 200gr

product picture

670 МКД

SOLD OUT

Овој скраб со мирис на вафли со мед е НЕОДОЛИВ! Збогатен со масло од сладок бадем за антиејџ дејство, овој скраб и дава посебен сјај на вашата кожа! По плакнење, не ви е потребен ни крема ни лосион, бидејки самиот скраб ја остава вашата кожа совршено мека и мазна!
Sucrose, Butyrospermum Parkii Butter, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Cocos Nucifera Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Theobroma Cacao Seed Butter, Tocopheryl Acetate, Mel, Parfum.
Нанесете го скработ на влажна кожа, масирајте нежно, па исплакнете.