Nacomi Next Level - Caffeine 2% Eye-brightening Serum - 15 ml

product picture

660 МКД 462МКД

SOLD OUT

Мултифункционален серум за околуочната регија збогатен со кофеин, витамин Ц, екстракт од азиска центела, пептиди, церамиди и невен, наменет за освежување на регијата околу очи, намалување на дисколорацијата и фините линии. Кофеинот во комбинација со витамин Ц и специјалниот Biophytex phyto complex (синергија на природни екстракти кои ја подобруваат микроциркулацијата кај кожата) евидентно ги намалува темните кругови и уморниот изглед. Пептидите и церамидите ја одржуваат кожата витална, превенирајќи ги знаците на стареење.
Aqua, Coco-Caprylate/Caprate, Butylene Glycol, Glycerin, Butyrospermum Parkii Butter, C12-15 Alkyl Benzoate, Passiflora Incarnata Seed Oil, Potato Starch Modified, Trehalose, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Caffeine, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Cetyl Alcohol, Hydrolyzed Yeast Extract, Rosa Canina Seed Oil, Sclerocarya Birrea Seed Oil, Maltodextrin, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, Centella Asiatica Leaf Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Ruscus Aculeatus Root Extract, Hydrolyzed Yeast Protein, Palmitoyl Hexapeptide-12, Escin, Ceramide NG, Tribehenin, Lecithin, Panthenol, Ammonium Glycyrrhizate, Lactic Acid, Dehydroacetic Acid, Polyglucuronic Acid, Citric Acid, Cetyl Hydroxyethylcellulose, Sodium Citrate, Sodium Lauroyl Glutamate, Xanthan Gum, Hydroxyethylcellulose, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Benzyl Alcohol.
Може да се користи наутро и/или навечер. Нанесете мала количина од производот на чиста и сува кожа, после апликација на серуми за лице доколку истите ги користите, пред користење на ноќна крема или СПФ крема.

Поврзани производи