Nacomi Next Level - Retinol 0.35% + Bakuchiol 1% - Anti-aging serum

product picture

820 МКД
Количина: Купи
Категорија: NACOMI
Ретинол + Бакучиол серум наменет за интензивна нега на сензитивна кожа, како и почетници со ретинол. Ретинолот е број еден компонента во борба против брчките, но покрај тоа е одличен и при превенција на акни, корекција на флеки од акни и подобра структура за кожата. Оваа активна состојка е погодна за сите типови кожа кои сакаат максимална нега и превенција на знаци на стареење, како и изедначен тен. Серумот е формулиран со 0.35% ретинол, што го прави производ со солидна толеранција, но одлични ефекти. Додатокот на бакучиол екстракт дава дополнителна нега и во синергија со ретинолот, намалувајќи негативни влијанија од слободните радикали и УВ зрачењето.
Aqua, Glycerin, Coco-Caprylate/Caprate, Butyrospermum Parkii Butter, Passiflora Incarnata Seed Oil, Trehalose, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Potato Starch Modified, Cetyl Alcohol, Hydrolyzed Yeast Extract, Plukenetia Volubilis Seed Oil, Sclerocarya Birrea Seed Oil, Stearic Acid, Bakuchiol, Tocopheryl Acetate, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Sodium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Polyglucuronic Acid, Retinol, Sodium Lauroyl Glutamate, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Cetyl Hydroxyethylcellulose, Dehydroacetic Acid, Citric Acid, Lecithin, Polysorbate 20, Propanediol, Ethylhexylglycerin, Raspberry Ketone, Trisodium NTA, Sodium Hydroxide, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Benzyl Alcohol.
Начин на користење: серумот се користи на чисто и суво лице, избегнувајќи го делот под очи. За почеток да се користи навечер до трипати неделно. Во вечери кога се користи овој производ избегнувајте користење на АХА и БХА киселини (гликолна, лактична, манделична..) , како и груби пилинзи. Серумот не се користи при бременост/доење. Комбинирајте го со производи на база на пептиди, церамиди, ниацинамид, центела, хијалурон, трехалоза итн. Користете СПФ во дневната рутина и редовна хидратација.