Nacomi Next Level - Niacinamide 20% - Point serum for hyperpigmentation with intense action - 30 ml

product picture

999 МКД
ДОСТАПЕН ЗА ИСПОРАКА ОД 06.12
Количина: Купи
Категорија: NACOMI
Специјален серум за интензивна нега против флеки и хипперпигментации, со цел изнедначување на тенот на кожата, особено на кожа склона кон акни. Комбинацијата од 20% ниацинамид, алфа арбутин, витамин Ц и азелоглицин е ултра добитна комбинација со мултифунцкионално дејство. Формулација збогатена и со хијалуронска киселина и трехалоза, за да се овозможи бенефит на хидратација, превенција на дехидрација и супер смирувачки ефекти при третирање на кожата со овој производ. Ниацинамидот додатно го регулира себумот, со цел превенција на митесери и акни. Производ кој во една формула ги содржи повеќето од највидно докажаните компоненти во борбата со флеки и старечки дамки. Со долгорочно користење и во комбинација со редовно користење на СПФ, флеките и пигментациите ќе бидат видно намалени, а и ќе се постигне ефект на превенција на нови.
Aqua, Niacinamide, Glycerin, Ascorbyl Glucoside, Potassium Azeloyl Diglycinate, Alpha-Arbutin, Trehalose, Sodium Citrate, Sodium Hydroxypropyl Starch Phosphate, Hydrolyzed Yeast Extract, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Sodium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Polyglucuronic Acid, Lecithin, Cetyl Hydroxyethylcellulose, Dehydroacetic Acid, Xanthan Gum, Cellulose, Hectorite, Propanediol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Ethylhexylglycerin, Raspberry Ketone, Benzyl Glycol, Benzyl Alcohol.
Начин на користење: Користете секојдневно наутро и/или навечер, или по потреба во ротација со други производи со слична намена.