HEIMISH MАTCHA BIOME AMINO ACNE CLEANSING FOAM

product picture

1.000 МКД
Количина: Купи
Категорија: Heimish
Нежен чисташ со амино киселини и антиоксинаси за длабинско чистење на кожата балансиран со PH 5.5 формулиран за нормална кожа и кожа склона кон акни. Нежно го отстранува вишокот себум и ги чисти порите оставајќи ја кожата со влажно чувство. Овој чистач содржи пробиотици кој произлегуваат од мача, кое ги смирува акните, воспалението, црвенилото и егземата.
Purified water, glycerin, sodium cocoyl glycinate, sodium cocoyl glutamate, sodium methyl cocoyl taurate, 1,2-hexanediol, citric acid, green tea extract (19,586 ppm), potassium cocoyl glycinate, sodium chloride , glyceryl stearate, salicylic acid, Philippine orange peel extract, butylene glycol, gardenia extract, pine needle leaf/stem extract, pine needles/stem extract, bergamot oil, lychee fruit oil, blackcurrant leaf extract , Lactobacillus fermented product (109ppm), Centella asiatica extract, Hojang root extract, Golden extract, Cacao seed extract, Yeast fermentation (12ppm), Spanish licorice root extract, Dextrin, Matricaria flower extract, Rosemary leaf extract, Lactobacillus Fermentation lysate, apple mint leaf extract, western dandelion leaf extract, thyme extract, ethylhexylglycerin
Ставете одредена количина од чистачот на вашите дланки и протријте се дур не се направи пена, нежни измасирајте го лицето и исплакнете го со млака вода.