I’M MEDI 100% ZINC SUN SPF50+ PA++++

product picture

1.390 МКД 1181.5МКД
Количина: Купи
Категорија: SUNTIQUE
Овој неверојатен нов производ од Suntique е нежен СПФ крем создаден за ефикасно да ги блокира УВ и УВБ зраците додека се грижи за вашата кожа. Неговите филтри се 100% физички базирани на цинк оксид кој нуди одлична заштита од штетните УВ зраци и истовремено ја смирува и омекнува кожата. Содржи тројна хијалуронска киселина и екстракт од готу со кое се хидрира кожата и се зајакнува кожната бариера.Со совршената формулаа база на вода кремот се чувствува лесно и не остава бели траги на лицето. Одличен за секој вид на кожа.
Aqua (Water), Zinc Oxide, Coco-Caprylate/​Caprate, Propanediol, Glycerin, Pentylene Glycol, Polyhydroxystearic Acid, Glycyrrhiza Uralensis (Licorice) Root Extract, Centella Asiatica Extract, Ecklonia Kurome Extract, Beheneth-25, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Silica, Triethoxycaprylylsilane, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Hydroxyethyl Acrylate/​Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Glyceryl Stearate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/​VP Copolymer, Caprylyl Glycol, Polyacrylate Crosspolymer-6, Disodium EDTA, Xanthan Gum
Аплицирајте доволна количина од факторот на вашето лице, врат и деколте и нежно масирајте додека не се апсорбира. Реаплицирајте на секој 2часа.

Поврзани производи