I’M PURE PERFECT CICA SUNSCREEN

product picture

1.290 МКД

SOLD OUT

Физичките блокатори како титаниум диоксид и цинк оксид се осогласени по тоа што тешко се вклопуваат, но оваа формула се истакнува од толпата благодарение на неговата брзо апсорбирачка, нелеплива и немасна текстура. Минералниот Suntique I'm Pure Cica Suncream има лесна текстура и смирувачки ефект, не остава бели траги на кожата и има природен мирис. Покрај обезбедувањето на високиот степен на заштита од УВ зраците со SPF 50 PA ++++, зелената формула на EWG овој фактор не содржи хемикалии и е совршен за чувствителна кожа. Безбедно може да се користи и за деца !
СОСТОЈКИ: WATER, CYCLOPENTASILOXANE, ZINC OXIDE, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), PROPANEDIOL,POLYGLYCERYL-3 POLYDIMETHYLSILOXYETHYL DIMETHICONE, DIBUTYL ADIPATE, CAPRYLYL METHICONE, 1,2-HEXANEDIOL, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, MAGNESIUM SULFATE, HYDROGEN DIMETHICONE, ALUMINUM HYDROXIDE, C30-45 ALKYL CETEARYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, STYRENE/ACRYLATES COPOLYMER, STEARIC ACID, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, PENTYLENE GLYCOL, BUTYLENE GLYCOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, OCTYLDODECANOL, CENTELLA ASIATICA EXTRACT, GALACTOMYCES FERMENT FILTRATE, ANTHEMIS NOBILIS FLOWER OIL, ECHIUM PLANTAGINEUM SEED OIL, SALVIA HISPANICA SEED EXTRACT, HOUTTUYNIA CORDATA EXTRACT, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, SACCHARIDE HYDROLYSATE, PULLULAN, CARDIOSPERMUM HALICACABUM FLOWER/LEAF/VINE EXTRACT, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL UNSAPONIFIABLES, MADECASSOSIDE, DICAPRYLYL CARBONATE, SORBITAN SESQUIOLEATE, CYCLOMETHICONE, UNDECANE, TRIDECANE, TOCOPHEROL, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, PHENYL TRIMETHICONE.
Ставете доволна количина од факторот на вашето лице и деловите изложени на сонце минимум 20 минути пред искачање. Реаплиицрајте на секој 3 часа.