I'm Safe For Sensitive Skin Sunscreen SPF35 PA+++

product picture

1.190 МКД 1011.5МКД
Количина: Купи
Категорија: SUNTIQUE
Соодветен за секоја возраст - од бебе па до сребрена генерација, овој заштитен фактор со минерални филтри е соодветен за сензитивна кожа. Лесно се нанесува, има разладувачки ефект, лесно се измива, ја штити кожата од надворешните влијанија а истовремено ја смирува благодарение на ЦИЦА комплексор. Не содржи синтетички мириси. "
Water, Propanediol, Titanium Dioxide (CI 77891), Phenyl Trimethicone, Dicaprylyl Carbonate, Methylpropanediol, Cyclopentasiloxane, 1,2-Hexanediol, Glycereth-26, Methyl Trimethicone, Polyglyceryl-2 Caprate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Styren Copolymer, Sucrose Stearate, Tromethamine, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Cellulose Gum, Hydroxypropyl Methylcellulose, Cetyl Hydroxyethylcellulose, Stearic Acid, Alumina, Betaine, Trehalose, Glyceryl Caprylate, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Ethylhexylglycerin, Squalane, Centella Asiatica Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Madecassoside, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Carbomer, Polyacrylate Crosspolymer-6, t-Butyl Alcohol
Нанесете 15минути пред изложување на сонце препорачана количина. Нанесете рамномерно на кожата на лицето, деколтето, вратот и ушите.

Поврзани производи