Moisturizing face cream with a filter - SPF 50 PA ++++ - 50 ml

product picture

690 МКД 600.3МКД
Количина: Купи
Категорија: NACOMI
СПФ водоотпорна крема со навлажнувачко и хидрататно дејство за секој тип на кожа. Збогатена со маслиново масло, со масло од "passion flower", со екстракт од мача и хемисквалан. Збогатена со СПФ 50, оваа крема ја штити кожата максимално од УВА зраци, а благодарение на 4 хијалуронски киселини кожата е навлажнета и хидрирана во текот на целиот ден.
Нанесете доволна количина како последен чекор од вашата дневна рутина на целото лице, уши и деколте. Одлична крема како база за шминка.