FRUDIA ULTRA UV SHIELD SUN ESSENCE 50G

product picture

670 МКД
Количина: Купи
Категорија: FRUDIA
Ултра навлажнувачки крем за сончање со лесна текстура и нежна формула погоден за чувствителна кожа. Содржи хемиски и физички филтри со SPF50+ PA++++ кои ја задржуваат влажноста и нудат долготрајна заштита од УВ зрачење. Frudia Ultra Uv Shield Sun Essence има тројна функција; го осветлува тенот, спречува создавање на брчки и фини линии и нуди висока УВ заштита. Содржи 3 вида на хијалуронска киселина, екстракт од ацерола и состојки што ја зајакнуваат бариерата на кожата. Не остава бели траги, не содржи парабени и вештачки бои.
Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Methylpropanediol, Glycerin, 1,2-Hexanediol, PEG/PPG-17/6 Copolymer, Water, Hydroxyethyl Urea, Sodium Carbomer, Betaine, Dimethicone, Panthenol, Octyldodeceth-16, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Ethylhexylglycerin, Polyquaternium-51, Disodium EDTA, Coco-Caprylate/Caprate, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Citrus Paradisi (Grapefruit) Seed Oil, Mangifera Indica (Mango) Seed Oil, Punica Granatum Seed Oil, Solanum Lycopersicum (Tomato) Seed Oil, Tocopherol, Phenoxyethanol, CI 15985, CI 19140, CI 42090, Fragrance, Benzyl Salicylate, Linalool, Benzyl Benzoate,Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone
Како последен чекор од вашата утринска рутина, земете соодветна количина и нанесете на лицето, вратот и деколтето.