Vita A Bakuchiol Youth Serum 40ml

product picture

1.190 МКД
Количина: Купи
Категорија: TIAM
Анти ејџ серум идеален за секој тип на кожа, особено сензитивна која има потреба од подобрување на текстурата, еластичноста, зрела кожа со зголемени пори, брчки и фини линии. Ги стимулира поризводството на колаген, го изедначува тонусот на кожата и ја редуцира видливоста на хиперпигментација. Брзо се апсорбира, не лепи и не се чувствува тешко на кожата. Може да се користи пред аплицирање на шминка. Доколку го користите во утринската рутина задолжително е користење на СПФ.
Water, Butylene Glycol, Glycerin, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, 1,2-Hexanediol, polysorbate 60, Betaine, Dimethicone, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Olivate, Panthenol, Sorbitan Olivate, Allantoin, Retinyl palmitate(2,775ppm), \Arachis Hypogaea (Peanut) Oil, Tocopheryl Acetate, hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Bakuchiol(2,000ppm), Xanthan Gum, Hydroxyethylcollulose, Hydrolyzed Collagen(1,000ppm), Limonene, Adenosine, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Linalool, Tocopherol
Нанесете соодветна количина од серумот на чисто и суво лице. Започнете со 2 до 3 пати неделно и постепено зголемувајте во зависност од вашата толеранција на кожата.

Поврзани производи