Milky face toner 100ml

product picture

690 МКД
Количина: Купи
Категорија: NACOMI
Тонер наменет за секој тип на кожа, особено сува и дехидрирана. Збогатен со трехалозе, витамин Е, масло од сладок бадем, масло од макдадамија, хијалуронска киселина и екстракт од овес. Трехалозата не само што хидрира, туку и ја зајакнува бариерата на кожата. Витаминот Е придонесува за подобрување на состојбата на кожата и ја подобрува еластичноста на кожата. Комбинацијата на масло од сладок бадем и масло го спречува дополнителното губење на вода на кожата.
Aqua, Glycerin, Trehalose, Glyceryl Stearate, Coco-Caprylate/Caprate, Polyglyceryl-3 PCA, Propanediol, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Avena Sativa Kernel Extract, Prunus Amygdalus Dulcis Seed Extract, Hydrogenated Olive Oil Caprylyl Esters, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Hydrolyzed Rice Protein, Hyaluronic Acid, Triheptanoin, Trilaurin, Ceteareth-12, Ceteareth-20, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Hydrogenated Lecithin, Tocopherol, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Potato Starch Modified, Tocopheryl Acetate, Citric Acid, Sodium Citrate, Xanthan Gum, Parfum, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Trisodium NTA, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Dehydroacetic Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Benzyl Alcohol.
Протресете пред употреба. Нанесете на туфер или чиста рака и нанесете на лице со кружни движења. Избегнувајте контакт со очи. Производ за надворешна употреба.