Brightening face toner 100ml

product picture

690 МКД 600.3МКД
Количина: Купи
Категорија: NACOMI
Тонер за секој тип на кожа со АХА киселини (цитрична киселина, млечна киселина и тартарична киселина), екстракт од црн жен шен и сок од алое вера. Пилингот со употреба на киселини овозможува темелно отстранување на мртвите клетки од кожата. Збогатен е и со витамин Ц кој помага за здрав и блескав изглед на уморната кожа со неизедначен тен.
Aqua, Glycerin, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Sorbitan Oleate Decylglucoside Crosspolymer, Phenoxyethanol, Musa Sapientum Fruit Extract, Eleutherococcus Senticosus Root Extract, Litchi Chinensis Pericarp Extract, Rubus Idaeus Fruit Extract, Acer Saccharum Extract, Citrus Limon Peel Oil, Tartaric Acid, Lactic Acid, Citric Acid, Glucose, Parfum, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Sodium Hydroxide, Trisodium NTA, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate.
Протресете пред употреба. Нанесете на туфер или на чисти раце и нанесете на кожата со кружни движења. Избегнувајте контакт со очи. Производ за надворешна употреба.