Purifying face toner 100ml

product picture

690 МКД
Количина: Купи
Категорија: NACOMI
Тонер на база на салицилна киселина 1% и шикимична киселина, наменет за кожа склона кон акни. Оваа комбинација од состојки врши ексфолијација на кожата, помага при намалување на производството на себум, ги чисти и ја намалува видливоста на порите.
Aqua, Glycerin, Sorbitan Oleate Decylglucoside Crosspolymer, Salicylic Acid, Phenoxyethanol, Shikimic Acid, Althaea Officinalis Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Persea Gratissima Fruit Extract, Citrus Grandis Fruit Extract, Niacinamide, Amylopectin, Dextrin, Polydextrose, Parfum, Sodium Citrate, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Trisodium NTA, Sodium Hydroxide, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Benzyl Alcohol.
Протресете пред употреба. Нанесете на туфер или на чисти раце и нанесете на кожата со кружни движења. Избегнувајте контакт со очи. Производ за надворешна употреба.