CICAPAIR™ TIGER GRASS COLOUR CORRECTING TREATMENT 50ml

product picture

2.590 МКД
Количина: Купи
Категорија: Dr. Jart
Корективен треман крем со СПФ 22 PA++ кој се прилагодува на природната нијанса на кожата за неутрализирање на црвенилото и изедначување на тонусот на кожата. Овој третман сè-во-еден совршено го корегира тенот и црвенилото оставајќи ја кожата здрава и сјајна. Специјално формулиран со Ниацинамид и Dr.Jart+'s Green Repair Solution™ — дерма комплекс збогатен со Centella Asiatica, со мешавина од билки за зајакнување на кожата, минерали, хидрирачки хумектант, и пробиотичен фермент — за да ја изедначи, смири кожата и да го врати нејзиниот здрав изглед.
Aqua, Cyclopentasiloxane, CI 77891, Dimethicone, Caprylyl Methicone, Ethylhexyl Palmitate, Glycerin, Lauryl PEG-8 Dimethicone, Octyldodecanol, Phenyl Trimethicone, Triethylhexanoin, Butylene Glycol, Centella Asiatica Extract, Niacinamide, Tridecyl Trimellitate, Trimethylsiloxysilicate, Disteardimonium Hectorite, 1,2-Hexanediol, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, PEG-10 Dimethicone, Phytosteryl/Isostearyl/Cetyl/Stearyl/Behenyl Dimer Dilinoleate, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, CI 77491, Glyceryl Tribehenate/Isostearate/Eicosandioate, Magnesium Sulfate, CI 77492, Hydrogenated Coco-Glycerides, Stearic Acid, Alumina, Panthenol, Ceresin, CI 77499, Ethylcellulose, Caprylyl Glycol, Synthetic Fluorphlogopite, CI 77288, Polyvinyl Alcohol, Ethylhexylglycerin, Madecassoside, Adenosine, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Triethoxycaprylylsilane, Eryngium Maritimum Callus Culture Filtrate, Glycine Soja Peptide, Streptococcus Thermophilus Ferment, Aluminium Hydroxide, Asiaticoside, Houttuynia Cordata Extract, Ilex Aquifolium Leaf Extract, Centella Asiatica Leaf Extract, Achillea Millefolium Oil, Hedera Helix Extract, Tocopherol, Silica, Calcium Chloride, Asiatic Acid, Madecassic Acid
По нанесувањето на крема нанесете мала количина рамномерно преку лицето. Кремот ќе се промени од зелено-беж боја во прилагодената нијанса додека го нанесувате на лицето.