Daily moisturizing and balancing toner 100ml

product picture

690 МКД 586.5МКД
Количина: Купи
Категорија: NACOMI
Ja хидрира и тонизира кожата, враќајќи ја природната рамнотежа и рН вредноста на сувата и чувствителна кожа. Тоник збогатен со пропандиол, мултифункционален полисахарид и алантоин ја ревитализира кожата и и дава свиленкасто чувство на кожата. Благодарение на напредната активна состојка, PatcH2O® ја навлажнува и го намалува чувството на сувост и затегнатост на кожата.
Aqua, Glycerin, Propanediol, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Trehalose, Urea, Serine, Algin, Biosaccharide Gum-1, Pullulan, Maltodextrin, Lactic Acid, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Pentylene Glycol, Caprylyl Glycol, Disodium Phosphate, Glyceryl Polyacrylate, Sodium Hydroxide, Potassium Phosphate, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate.
Протресете пред употреба. Нанесете го тонерот на исчистеното лице со туферче, избегнувајќи го пределот околу очите. Користете го по секое миење на лицето. Избегнувајте контакт со очи. Производ за надворешна употреба.