ISNTREE Hyaluronic Acid Natural Suncream SPF50 PA++++ 50ml

product picture

1.430 МКД
Количина: Купи
Категорија: ISNTREE
Лесен, минерален, хидрирачки крем со SPF 50+ и PA++++ кој не остава бели траги и чувство на лепливост по нанесување на кожата. Формулиран со осум типа на хијалуронска киселина и церамиди кои ја хидрират и навлажнуваат кожата. Погоден за секој тип на кожа, особено сензитивна.
Water, Zinc Oxide, Cyclohexasiloxane, Butyloctyl Salicylate, Propanediol, Propylheptyl Caprylate, Isododecane, Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Niacinamide, Caprylyl Methicone, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Disteardimonium Hectorite, Magnesium Sulfate, Triethoxycaprylylsilane, 1,2-Hexanediol, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Lauryl Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Glyceryl Caprylate, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Tocopherol, Sodium Hyaluronate, Betaine, Inositol, Panthenol
Нанесете соодветна количина на лицето половина час пред изложување на сонце